Hoe zuinige leven op gebied van eten/drinken/wasmiddel?

Iemand een idee hoe we zuiniger kunnen leven op gebied van eten/drinken/wasmiddel?
400 euro/maand voor 2 personen & 1 huisdier (kat)
Vind dit persoonlijk naar de hogere kant, maar we hebben al zoveel geprobeerd, daarom dat ik het eens probeer via deze weg!
Alvast bedankt 😀

16 antwoorden op “Hoe zuinige leven op gebied van eten/drinken/wasmiddel?”



  1. Hier 600 euro per maand twee personen en kat ,ik let toch op de prijzen … Maar met vers fruit en groenten en vlees loopt het rap op

  2. Veel water drinken / of met smaakjes spaart frisdrank uit . Eigen merk kopen in de winkels goeikopere versies van koekjes snoep (eigenmerk) reclames in de boekjes kijken invriezen bespaard ook veel

  3. Weekbuget opleggen doe ik hier ook en ik probeer rond de 50 euro maar doorgaans word dat 65 per week voor 1 volwassene 2 kids en 2 katten

  4. Hier ook budget per werk ongeveer 60 eurro’ all inn , seizoengroenten, vlees in colli’ aanbieding sticker, fruit bij de marrokaanse fruitboer , veggiedag, wokken minder vlees nodig , geen afhaalmaaltijden, geen friture, restjesdag ‘ maaltijdsoep bmet afbakbroodjes’ je kunt lekker koken voor weinig geld bijv quiche met tonijn in blik met tomaten ongeveer 3’50 4 porties , deze week,butternut stoofpotje gemaakt voor 5 a 6 porties 2 euro , lekker ‘gezond , en goedkoop volledig haalbaar mvg

  5. TooGoodToGo heeft soms wel hele leuke pakketjes . Ik vries die in. M’n kat eet het liefst de voeding van de Aldi. En ook voor de kattenbak breng ik het van de Aldi mee. Heb reeds vergelijking gedaan met andere winkels en het komt voor mij het goedkoopst uit.
    Ik maak meestal iets grotere porties en die vries ik dan in. Komt ook hier voor mij goedkoper uit. Vleescollies koop ik meestal met nog een vriendin aan, wederom goedkoper omdat het een hoeveelheid is

  6. ik heb dit vorig jaar zelf eens uitgespit wat een mens eet en drinkt per maand ( gewone maand geen vakantiemaand ) en aan vele mensen zowel koppels als alleenstaanden gevraagd wat bedrag dat is per maand ; alleen staande 400 euro ; koppels 800 euro en dat KLOPT want wij ( drie volwassenen ) en een kat voor eten en drank en wasmiddel. 1200 euro in de maand

  7. Ik ga 1 keer per maand naar de kleine bassin in roeselare om vlees daar heb je 10 stukken vlees voor 5 euro. En ik koop direct voor een maand. Ik lig voor 2volw 4 kids rond de 100€ enkel aan vlees. De rest halen we uit de aldi en wasmiddel en koop ik altijd in promo in de ah of delhaize. Wij hebben hier in brugge ook de snuffelstore en daar kopen we onze blikken cola en monster en zo . Denk dat wij wel rond de 800€ zitten per maand.

  8. Maak ‘weekenveloppen’ met daarin cash wat je wil uitgeven dan kan je er niet overgaan.
    Was producten kan je makkelijk zelf maken.
    Ook vele verzorgingsproducten kan je zelf maken
    Eten/drinken huismerken ipv echte merken, weekmenu opstellen en enkel datgene kopen wat je nodig hebt.

  9. Eco wash egg gebruiken voor de was. Kost +-30€ voor 720 wasbeurten (ong 3 jaar volgens de verpakking) is nog goedkoper dan je eigen wasmiddel maken en het is nog goed voor het milieu ook ☺️ u wassen met een stk zeep

  10. oop geen wasverzachter meer , eet eerst de diepvriezer leeg . Met derft doe je afwas maar ook de ruiten, vloer . Minder waspoeder in het bakje doen. Eiwit nooit weggooien maar opbakken . Overschot van groenten de dag nadien gebruiken in soep of stoempvan maken . Het vleesverbruik minderen. Een volwassene heeft maar 150 gr per dag nodig , een dag vis en vraag de goedkoopste , 1dagvegetarisch.

  11. Het komt er eigenlijk op neer je (luxe)gewoontes en gedrag aan te passen. Je mag nog zoveel maar kortingen of aanbiedingen uitkijken, het is een gedragsverandering. Meer zelf koken, meer zelf bereiden, dure A artikelen verminderen en waar mogelijk vervangen door witproducten, minder vlees eten, goed bekijken welke dingen je echt nodig hebt, … En ga zomaar door.

  12. Ik heb bij de bulkdagen van bol . Com wasmiddel, wasverzachter , tandpasta, wc reiniger, mannendeo en vrouwendeo besteld kom er denk ik een klein jaar mee toe en moest 116 euro betalen, da scheelt al enorm in de maand vind ik 🤗



Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *