Welk budget geven jullie aan kotstudent?
Gewoon een vraag omdat ik nieuwsgierig ben hoeveel jullie studenten krijgen. Mijn zoon krijgt 250 e per maand. Hij studeert in gent en zit op kot. De vrijdagavond komt hij naar huis tot de zondagavond. Hij krijgt ook 2 maaltijden mee van huis en andere dingen#thuisshoppen .zijn kot van 410 euro betalen wij ook, alsook de kleren en allerlei.. Hoeveel geven jullie?
Mijn dochter krijgt 50€ per week voor eten (en op zondag shopt zij in mijn kasten :-p) en 250€ per maand bijdrage in haar kot. Zij zit in Antwerpen op kot
Hier 100 euro per maand, niet op kot , kleding volgens wat ze nodig hebben …voor de rest zelf werken , af en toe een extraatje voor eten …
Toch alleszins zorgen dat ze hun kot kunnen betalen en eten hebben voor heel de week. Denk dat de meeste het zo doen
Wij gaven onze dochter €50 per week mee…had 2 maaltijden mee en regelmatig brachten we haar en namen water/melk/choco/boter…mee
Ze kwam daar zeker mee rond…uitgaan deed ze van haar weekend werk…kot betaalden wij alsook alle studiemateriaal…
Hier ongeveer hetzelfde, dochter zit op kot in Antwerpen wat wij betalen, op zondag vult zij haar ijskast met de inhoud van onze ijskast en €60 per week.
Kleding wordt door ons betaald.
Hoeveel kost een kot eigenlijk? En zit water en elektriciteit in de prijs?
hangt veel af via wie/wat je huurt. Als je rechtstreeks huurt via de unief dan wordt dit naar inkomen berekend. Op de privé natuurlijk niet. Mijn dochter huurt samen met een vriendin een studio/appartement en zij zijn ieder 450€ kwijt alles inbegrepen
Hier kreeg hij 70€ per week. Moest leren budgetteren. Bv om de x aantal weken moest ook de gopass voor de trein ermee betaald worden. Een extra zware kost voor bv rol vuilzakken moest hij voorzien enz
Mijn zoon ook op kot in Gent,zijn papa en ik betalen elk de helft van zijn kot en op gebied van leefgeld zal dat toch ook nog rond de 200 euro draaien ,kleren betaal ik meestal en soms koopt hij zelf nog eens iets.
Als hij in het weekend bij mij is krijgt hij nog eten mee en zijn papa doet soms ook nog boodschappen voor hem.
Ik kreeg ongeveer €150 per maand. Kot werd door moeder betaald (€250 voor UGent-kot) Zo nu en dan kreeg ik ook voeding mee van thuis uit maar voeding inkopen deed ik voornamelijk zelf. Campuskaart, kledij, medicijnen, ect betaalde ik ook zelf. Cursussen en printkosten ook, maar de duurdere boeken werden van thuis uit betaald. Ik kwam er mee toe.
(De “betaal ik zelf”-deel was dus van de €150/maand.)
30euro per week voor te eten was wel krap en 100euro /maand zakgeld (hobby, kleding, gsm, sport, extraatjes) ik deed extra vakantiewerk om extraatjes te kunnen permiteren
Zoon komt met 20 euro per week voor eten toe. Neemt regelmatig eten/drinken van thuis mee naar kot. Kot betalen wij, ook kleding, treinabonnement enzovoorts… De 2 anderen kwamen daar ook mee toe, toen zij op kot zaten.
Zoon studeert in Gent en krijgt maandelijks 165 euro, zit niet op kot, rijdt met auto naar school en heeft buzzypass, moet zelf benzine betalen en gsm, rest gebruikt hij om uit te gaan, eten doet hij thuis, school boeken en inschrijving sgeld betalen wij
Ik betaal kot 350 euro per maand en 10 euro per dag voor eten. Voor de rest werkt hij zelf. Daarmee kan hij luxe kopen. Gsm abonnement betaalt hij ook zelf. Inschrijvingsgeld betaal ik zelf.
Kot kost 450€ (=huur + kosten) betalen wij, alle boodschappen komen van thuis mee + elke maandag 20€ voor eventuele kleinigheden zoals een soepje in de cafetaria van de hogeschool. Studiegeld en materiaal ook door ons betaald. Helaas hier een dochter die het nogal gemakkelijk neemt, wij trachten haar tot een baantje te bewegen voor de leuke dingen in het leven mee te bekostigen.